Amazon Ürün Listeleme Çevirileri

Ürün Listelemenizi Neden Translated ile Yerelleştirmelisiniz?

Common Sense Advisory tarafından yapılan bir ankete göre uluslararası tüketicileriyle iletişim ve bağlantı kurmak için hakkındaki bilgileri çevirten işletmelerin gelirlerinin artma olasılığı 2,67 kat daha fazla.

Bu artışın sebebi ne?Çok basit:

  • Tüketici kendi dilinde ürün satın almak istiyor: Ankete katılanların %72,4'ü kendi dillerinde bilgi olması durumunda bir ürünü satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.
  • En şaşırtıcı olanı da web tüketicilerinin %56,2'sinin bilgiyi kendi dilinde okuma imkânının kendileri için ürünün fiyatından daha önemli olduğunu söylemeleri oldu.

Amazon pazarı küreselleşme yolunda önemli bir itici güçtür

Amazon pazarının dünya çapındaki değeri 130 milyar dolardan fazla. Bu şaşırtıcı rakama, bu pazarı yalnızca yerel müşterilere değil aynı zamanda dünya çapındaki müşterilere de ürün satmak için kullanan hem yeni hem de deneyimli perakendeciler sayesinde ulaşılmıştır. Siz de satışlarınızı artırmak için Amazon pazarından yararlanmak istiyorsanız işletmenizi uluslararası ölçekte büyütme fırsatına sahipsiniz. Üstelik artık Translated bir çeviri sağlayıcı olarak Amazon Pazarında hizmetinizde.

Hangi bölgeyi hedefliyor olursanız olun Amazon pazarındaki çeviri ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olabiliriz: 200 farklı dile çeviri yapıyoruz ve çevirmenlerimiz açıklamalar, kullanıcı yorumları ve benzeri tüm ürün tabanlı içerikleri çevirebilir. Çevirilerimiz son derece kapsamlı yerelleştirme deneyimine sahip, ana diline doğru çeviri yapan profesyoneller tarafından yapılır. Bu sayede hedef dilin en ince ayrıntıları ve kültürel farklılıklar çeviride kaybolmaz. Peki ya sonuç? Daha doğru ve etkili yerelleştirme.

İşleyiş

Amazon, hâlihazırda size Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki pazarlara ulaşma fırsatı sağlıyor. Ancak Amazon'un belirli bir bölge pazarında başarı elde etmek istiyorsanız ürünlerinizi o bölgenin diline çevirmek için bir çeviri ortağıyla çalışmanız gerekiyor. Diyelim ki Almanya merkezli bir şirket olarak Amazon'un Amerikan pazarını kullanıp Kanada'daki alıcıları hedeflemek istiyorsunuz. Bu durumda ürün bilgilerini İngilizce ve Kanada Fransızcası'na çevirmeniz gerekir. Müşteri tabanını ve çevrim içi satış potansiyelini dikkate alarak yatırımınıza en uygun olan pazar-dil kombinasyonunu belirlemek için T-Index araştırmasına bir göz atın.


İşimiz iki ilkeye dayanır:

1. Doğru anahtar kelime optimizasyonu:

Markanız ve ürünleriniz için yazdığınız tüm açıklamaları düşünün. Farklı dillerde kullanabileceğiniz çok sayıda ifade, kelime ve terminoloji vardır. Mevcut trafiğin çoğunu yakalayabilmeniz pazarınızdaki anahtar kelimelerin bağıntı düzeyini kontrol eden özel araçlar kullanıyoruz.

2. Etkileyici yaratıcılık:

Orijinal ticari mesajlarınız ile eylem çağrılarınızı hedef dilde mümkün olduğunca ikna edici hâle getirmek için ürün listelemelerinizi yerelleştiriyoruz.Mesajlarınızın mümkün olan en iyi şekilde aktarmak için çevirmenlerimiz ve profesyonel metin yazarlarımızdan oluşan yaratıcı bir ekipten yararlanın.

Yerelleştirme sayesinde ürünlerinizi kolayca daha ölçeklenebilir hâle getirebilirsiniz

İçeriğinizi doğru bir şekilde yerelleştirmek, hedef kitlenize ihtiyaç duydukları bilgileri sunmak ve ürün bilgilerinizin tutarlılığını sağlamak Amazon'un uluslararası pazarında başarılı olmayı sağlayacak bariz faktörlerden yalnızca birkaçı. Üstelik bunu yapmak çok kolay: Buradan anında fiyat teklifi alın veya çevrilecek dosyalarınızı info@translated.com adresinden bize gönderin.

Çeviri, pazarlamanızın bir parçası ve küresel büyüme için olmazsa olmazdır. Ürünlerine ilgi gösteren kullanıcılar üzerinde kötü bir izlenim bırakmayı kimse istemez. İşte tam bu noktada önde gelen şirketler yerelleştirmeyi pazarlama stratejilerinin önemli bir kolu olarak görür (bkz. Airbnb-Translated çeviri çalışmaları). Doğru yapıldığında bu çeviriler küresel alıcılara ulaşarak parasını fazlasıyla çıkaran bir yatırım hâline gelir.

Başka sorunuz mu var? Bize ulaşın.

Ekibimiz çeviri ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya hazır.

İletişim

Merhaba, ben Barbara.
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Barbara, Üst Düzey Müşteri Temsilcisi

Translated; kalite, kontrol ve maliyet uygunluğunu en üst seviyeye çıkararak Airbnb'nin çeviri alanında yeni bir iş akışı geliştirmesine yardımcı oldu.
Salvo Giammarresi - Airbnb
Hızlı geri dönüş süreleriyle yüksek kaliteli çeviriler. Yurt dışı pazarlarına yönelik Google Ads ve Facebook kampanyaları artık bizim için sorun olmaktan çıktı!
Laura Corallo – Eataly
Translated ekibi her zaman profesyonel ve yardımsever olmuştur. Yardım taleplerine hızla cevap veriyorlar ve teslimat tarihlerine de birebir uyuyorlar.
Fabio Vanek – Italiaonline
Translated, bize 5 yıldır milyonlarca kelime tercüme etti. Onları en güvenilir iş ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz, bizi hiç yarı yolda bırakmadılar.
Alberto Mauri – GroupM
Translated, satış ve operasyon açısından çok etkin bir ekip. Özellikle zamanlamalar konusunda oldukça özenliler ve iş tesliminden sonra herhangi bir düzenleme gerektiğinde hızlıca harekete geçiyorlar.
Davide Scalvi – Docebo
Translated sayesinde web sitemiz 6 yerine artık 20 dilde. Bu sayede yeni pazarlara girebildik ve faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısı da 10'dan 50'ye çıktı!
Pierre Massol – TravelCar
Son birkaç yıldır, Almanca ve Rusçadan İngilizceye çeviri yapmak için Translated'i kullanıyorum. Hizmetleri şeffaf fiyatlandırma yapısına sahip, çoğunlukla hızlı ve oldukça verimli.
Marcello Pasquali – Enel Green Power

Müşterilerimiz

Aralarında farklı sektörlerden genç ve yenilikçi girişimlerden büyük küresel işletmelere kadar çok sayıda şirket bulunan dünya çapında 337.268birçok müşteriye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Küçük, talep üzerine gerçekleştirilen görevlerden daha odaklı, bire bir ilgi gerektiren, her aşamasıyla yönetilebilen çözümlere kadar müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde süreçlerimizi en iyi noktaya taşıdık.

Devamını okuyun

Teknolojilerimizi keşfedin

Sürekli yerelleştirme için Çeviri API'leri, tekrar eden içeriklerin işlenmesi, 71 dosya formatından ve 21 içerik kaynağından içerik çıkarımı, nöral uyarlanabilir makine çevirisi ve çok daha fazlası.

Daha fazla bilgi edinin

Bize ulaşın.

Ekibimiz çeviri ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya hazır.

Bize ulaşın