Amazon Ürün Listeleme Çevirileri

Ürün Listelemenizi Neden Translated ile Yerelleştirmelisiniz?

Common Sense Advisory tarafından yapılan bir ankete göre uluslararası tüketicileriyle iletişim ve bağlantı kurmak için bilgilerinin çevirisini yaptıran işletmelerin gelirlerinde bir artış görme olasılığı 2.67 kat daha fazla.

Bu artışın sebebi ne? Çok basit!

  • Tüketici kendi dilinde ürün satın almak istiyor: Ankete katılanların yüzde 72,4'ü kendi dillerinde bilgi olması durumunda bir ürünü satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.
  • En şaşırtıcı olanı da web tüketicilerinin yüzde 56,2'sinin bilgiyi kendi dilinde okuma imkânının kendileri için ürünün fiyatından daha önemli olduğunu iddia etmeleri.

Amazon, dünyadaki en büyük pazarlardan biri. Amazon pazarının dünya çapındaki değeri 130 milyar dolardan fazla. Bu şaşırtıcı rakama, bu pazarı yalnızca yerel müşterilere değil aynı zamanda dünya çapındaki müşterilere de ürün satmak için kullanan hem yeni hem de deneyimli perakendeciler sayesinde ulaşılmıştır. Siz de satışlarınızı artırmak için Amazon pazarından yararlanmak isteyen bir satıcıysanız işletmenizi uluslararası ölçekte büyütme fırsatına sahipsiniz. Üstelik artık Translated bir çeviri sağlayıcı olarak Amazon Pazarında hizmetinizde.

Çeviri deneyimimiz çok çeşitli dilleri kapsamaktadır. Bu da, seçtiğiniz hedef bölge fark etmeksizin Amazon pazarındaki çeviri ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabileceğimiz anlamına gelir. Çevirmenlerimiz ürün açıklamaları, kullanıcı yorumları ve daha fazlası dâhil olmak üzere her türlü ürün tabanlı içeriği çevirme becerisine sahiptir. Çevirilerimiz engin yerelleştirme deneyimine sahip, ana diline çeviri yapan profesyoneller tarafından yapılır. Böylece dile ait nüansların ve kültürel farklılıkların çeviride kaybolmaması sağlanır. Peki ya sonuç? Daha doğru ve etkili yerelleştirme.

İşleyiş

Amazon, hâlihazırda size Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki pazarlara ulaşma fırsatı sağlıyor. Konu Amazon'un bölgeye özgü bir pazarında başarı elde etmek olduğunda ürün sunumunuzu o bölgenin diline çevirmek için bir çeviri ortağıyla çalışmanız gerekir. Diyelim ki Almanya merkezli ve Amazon'un Amerikan pazarını kullanarak Kanada'daki alıcıları hedeflemek isteyen bir satıcısınız. Bu durumda ürün bilgilerini İngilizce ve Kanada Fransızcası'na çevirmeniz gerekir. Müşteri tabanını ve çevrim içi satış potansiyelini dikkate alarak yatırımınıza en uygun olan pazar-dil kombinasyonunu belirlemek için T-Index araştırmasına bir göz atın.


İşimiz iki ilkeye dayanır:

1. Doğru anahtar kelime optimizasyonu:

Markanız ve ürünleriniz için yazdığınız tüm açıklamaları düşünün. Farklı dillerde kullanabileceğiniz çok sayıda ifade, kelime ve terminoloji vardır. Mevcut trafiğin çoğunu yakalamanızı sağlamak için pazarınızdaki anahtar kelimelerin bağıntı düzeyini kontrol eden özel araçlar kullanıyoruz.

2. Etkili yaratıcılık:

Orijinal ticari mesajlarınız ile eylem çağrılarınızı hedef dilde mümkün olduğunca ikna edici hâle getirmek için ürün listelemelerinizi yerelleştiriyoruz. Mesajlarınızın mümkün olan en iyi şekilde sunulmasını sağlamak için çevirmenlerimizle yaratıcı bir ikili olarak çalışan profesyonel metin yazarlarımızdan faydalanın.

İçeriğinizi doğru bir şekilde yerelleştirmek, hedef kitlenize ihtiyaç duydukları kültürel olarak uyarlanmış bilgileri sunmak ve ürün bilgilerinizin tutarlılığını sağlamak Amazon'un Uluslararası Pazarında başarılı olmak için profesyonel bir çeviri şirketiyle çalışmanın bariz faydalarından yalnızca birkaçıdır. Üstelik bunu yapması oldukça da kolay: buradan anında fiyat teklifi alın veya çevrilecek dosyalarınızı info@translated.com adresinden bize gönderin.

Çeviri, pazarlamanızın bir parçası ve küresel büyüme için olmazsa olmazdır. Ürünlerinizle ilgilenen kullanıcılar üzerinde kötü bir izlenim bırakmak yapmak isteyeceğiniz son şeydir. Önde gelen şirketler bu nedenle yerelleştirmeyi pazarlama stratejilerinin önemli bir kolu olarak eklemekte (bkz. Airbnb-Translated çeviri çalışmaları ). Doğru yapıldığında bu çeviriler küresel alıcılarla parasını fazlasıyla çıkaran bir yatırım hâline gelir.

Sorularınız var mı? Bize ulaşın.

Ekibimiz çeviri ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya hazır.

İletişim

Merhaba, ben Barbara.
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Barbara, Üst Düzey Müşteri Temsilcisi

Hızlı geri dönüş süreleriyle yüksek kaliteli çeviriler. Yurt dışı pazarlarına yönelik AdWords ve Facebook kampanyaları artık bizim için sorun olmaktan çıktı!
Laura Corallo – Eataly
Translated ekibi her zaman profesyonel ve yardımsever olmuştur. Yardım taleplerine hızla cevap veriyorlar ve teslimat tarihlerine de birebir uyuyorlar.
Fabio Vanek – Italiaonline
Translated, bize 5 yıldır milyonlarca kelime tercüme etti. Onları en güvenilir iş ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz, bizi hiç yarı yolda bırakmadılar.
Alberto Mauri – GroupM
Translated, satış ve operasyon açısından çok etkin bir ekip. Özellikle zamanlamalar konusunda oldukça özenliler ve iş tesliminden sonra herhangi bir düzenleme gerektiğinde hızlıca harekete geçiyorlar.
Davide Scalvi – Docebo
Translated sayesinde web sitemiz 6 yerine artık 20 dilde. Bu sayede yeni pazarlara girebildik ve faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısı da 10'dan 50'ye çıktı!
Pierre Massol – TravelCar
Son birkaç yıldır, Almanca ve Rusçadan İngilizceye çeviri yapmak için Translated'i kullanıyorum. Hizmetleri şeffaf fiyatlandırma yapısına sahip, çoğunlukla hızlı ve oldukça verimli.
Marcello Pasquali – Enel Green Power

Müşterilerimiz

Aralarında farklı sektörlerden genç ve yenilikçi girişimlerden büyük küresel işletmelere kadar çok sayıda şirket bulunan dünya çapında 172.470 müşteriye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Küçük, isteğe bağlı görevlerden daha yakın, birebir ilgi gerektiren, her aşamasıyla yönetilebilen çözümlere kadar müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan süreçlerimizi en iyi hâle getirdik.

Devamını okuyun

Teknolojilerimizi keşfedin

Sürekli yerelleştirme için Çeviri API'leri, tekrar eden içeriklerin işlenmesi, 71 dosya formatından ve 21 içerik kaynağından içerik çıkarımı, nöral uyarlanabilir makine çevirisi ve çok daha fazlası.

Daha fazla bilgi edinin

Bize ulaşın.

Ekibimiz çeviri ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya hazır.

Bize ulaşın