Çeviri Fiyatları

Tüm sektörlerde

Teslimattan sonra ödeyin Size güveniyoruz: Çeviriyi teslim aldıktan sonraki 5 gün içerisinde banka havalesi, kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin

İhtiyacınız olan şey daha mı karmaşık?

Karmaşık belgeler, PDF'ler, web siteleri, yazılım ve daha fazlası için fiyat teklifi almanızda yardımcı olalım.

Barbara - Üst düzey Müşteri Temsilcisi

Neden bizi seçmelisiniz?

Kalite garantisi

Dünyanın en iyi çevirmenlerini kalite güvence süreçleri ile destekliyoruz. Üstelik hepsi bu kadar da değil: Olur da memnun kalmazsanız kapsamlı çeviri kontrolünü de ücretsiz olarak sunuyoruz.

Şartlarımızı okuyun.

Zamanında teslimat

Teslimatlarımızın %95'inden fazlasını zamanında yapma güvencesi verdiğimiz optimize edilmiş iş akışımızla piyasanın en iyi performans seviyelerini sunuyoruz. Dahası, olur da teslimat tarihini yakalayamadığımız bir durum olursa çeviri için talep ettiğimiz bedelin hepsini iade ediyoruz.

Şartlarımızı okuyun.

Teslimattan sonra ödeme

Müşterilerimize canı gönülden güvendiğimiz için "Teslimattan sonra ödeme" modelini geliştirdik. Böylece, çeviri tesliminden itibaren 5 gün içerisinde kredi kartı, havale veya Paypal ile ödeme yapabilirsiniz.

Şartlarımızı okuyun.

Translated; kalite, kontrol ve maliyet uygunluğunu en üst seviyeye çıkararak Airbnb'nin çeviri alanında yeni bir iş akışı geliştirmesine yardımcı oldu.
Salvo Giammarresi - Airbnb
Hızlı geri dönüş süreleriyle yüksek kaliteli çeviriler. Yurt dışı pazarlarına yönelik Google Ads ve Facebook kampanyaları artık bizim için sorun olmaktan çıktı!
Laura Corallo – Eataly
Translated ekibi her zaman profesyonel ve yardımsever olmuştur. Yardım taleplerine hızla cevap veriyorlar ve teslimat tarihlerine de birebir uyuyorlar.
Fabio Vanek – Italiaonline
Translated, bize 5 yıldır milyonlarca kelime tercüme etti. Onları en güvenilir iş ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz, bizi hiç yarı yolda bırakmadılar.
Alberto Mauri – GroupM
Translated, satış ve operasyon açısından çok etkin bir ekip. Özellikle zamanlamalar konusunda oldukça özenliler ve iş tesliminden sonra herhangi bir düzenleme gerektiğinde hızlıca harekete geçiyorlar.
Davide Scalvi – Docebo
Translated sayesinde web sitemiz 6 yerine artık 20 dilde. Bu sayede yeni pazarlara girebildik ve faaliyet gösterdiğimiz ülke sayısı da 10'dan 50'ye çıktı!
Pierre Massol – TravelCar
Son birkaç yıldır, Almanca ve Rusçadan İngilizceye çeviri yapmak için Translated'i kullanıyorum. Hizmetleri şeffaf fiyatlandırma yapısına sahip, çoğunlukla hızlı ve oldukça verimli.
Marcello Pasquali – Enel Green Power

Müşterilerimiz

Farklı sektörlerden genç, yenilikçi girişimciler ve büyük küresel şirketler de dâhil olmak üzere dünya çapında 344.508 müşteriye hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Küçük, talep odaklı görevlerden daha yakın, bire bir ilgi gerektiren, her aşamasıyla yönetilebilen çözümlere kadar müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan süreçlerimizi en iyi hale getirdik.

Devamı...

Bir çevirinin maliyeti ne kadardır?

Çeviri maliyeti, başta çevrilecek metnin uzunluğu (kelime sayısı) ve dil kombinasyonu olmak üzere çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Dil kombinasyonu ne kadar az bulunuyorsa, çevirinin maliyeti o kadar yüksek olur: Örneğin, İngilizce'den Japonca'ya çevirinin maliyeti İngilizce'den İtalyanca'ya çevirinin maliyetinden çok daha yüksek olacaktır, çünkü bu dil kombinasyonunda daha az çevirmen vardır ve Japonya'da yaşam maliyeti İtalya'ya göre çok daha yüksektir.

Bu iki değişkene ek olarak, bir çevirinin fiyatı konu alanına göre de çok değişiklik gösterebilir. Bir çeviride terminoloji ne kadar spesifik ve teknik ise, çeviri ücretleri o kadar yüksek olur. Örneğin, nükleer reaktörlerin çalışması ile ilgili bir makalenin çevirisi Paris'teki en iyi restoranlarla ilgili bir broşür çevirisinden daha pahalıya mal olacaktır.

Son olarak, özel formatlama çalışması, acil teslimat tarihi veya özel çeviri türleri (yeminli tercüme, daha önce çevrilen materyalin redaksiyonu, onaylı tercüme vb.) gibi şartlar çeviri fiyatlarını etkilemektedir.

Translated ortalama olarak kelime başına 0,10 USD (yaklaşık 0,50 TL) fiyat vermektedir. Sayfa başına ortalama 250 kelime ya da boşluklar dahil 1.500 karakter olarak kabul edilen standart bir sayfanın çevirisi ortalama 25 USD'ye mal olmaktadır.

Üç farklı hizmet seviyesi

Translated, her bir çeviri projesinin özel şartlarını en iyi şekilde yerine getirmek için üç farklı hizmet seviyesi (premium, profesyonel ve ekonomi) sunmaktadır.

  • Ekonomi: Bir metnin anlaşılması veya özel kullanım için kusursuz çeviri. Yayınlanacak metinler için uygun değildir. Makine tarafından yapılan çeviri profesyonel bir yerli çevirmen tarafından sadece en ciddi hataları düzeltmek amacıyla hızlı bir şekilde kontrol edilir. Taranmış PDF'ler ve resimler için kullanılamaz.
  • Profesyonel: Standart profesyonel çeviridir. Çeviri ana dilini konuşan profesyonel bir çevirmen tarafından yapılır. İkinci bir profesyonel yerli çevirmen tarafından kalite değerlendirmesi gerçekleştirilir. Görevli proje yöneticisi tarafından nihai kalite kontrol süreci tamamlanır. Talep halinde çeviri belleği teslim edilir.
  • Premium: Yayınlanmak üzere yüksek kaliteli çeviridir. Çeviri ana dilini konuşan profesyonel bir çevirmen tarafından yapılır. İkinci bir profesyonel yerli çevirmen tarafından tam gözden geçirme gerçekleştirilir. Görevli proje yöneticisi tarafından nihai kalite kontrol süreci tamamlanır. Talep halinde çeviri belleği ve terimler sözlüğü teslim edilir.

Aşağıdaki tabloda, talep edilen kalite seviyesine bağlı olarak farklı türdeki belgeler için temsili çeviri fiyatları gösterilmiştir.

Gösterilen fiyatlar, İtalyanca'dan İngilizce'ye genel konu alanında çeviri ve projenin ikinci iş gününden itibaren günde yaklaşık 2.500 kelimelik standart teslimat tarihi için geçerlidir.

Premium Profesyonel Ekonomi
İnternet sitesi (3.000 kelime) 1.950 TL 1.400 TL 700 TL
Powerpoint sunumu (1.000 kelime) 750 TL 510 TL 235 TL
Basın bülteni (300 kelime) 240 TL 175 TL 70 TL
CV (250 kelime) 210 TL 145 TL 58 TL
Kullanım kılavuzu (5.000 kelime) 3.400 TL 2.440 TL 1.175 TL
Android Uygulaması (2.000 kelime) 1.380 TL 970 TL 470 TL
5 AdWords reklamı (50 kelime)1 €21 58 TL 23 TL
Evlilik cüzdanı (100 kelime)2 €21 58 TL 23 TL

1 Üretim maliyetlerini karşılamak açısından en az 100 kelime fatura edilmektedir.
2 Yeminli tercümeye ihtiyacınız varsa, lütfen bu sayfaya gidin bu sayfayı ziyaret edin.

Translated, dünyanın her yerinden 335.761 ana dilini konuşan profesyonel çevirmenden oluşan geniş çevirmen ağı ile 15 yılı aşkın süredir pek çok dilde çeviri hizmetleri sunmaktadır. Bu deneyim sayesinde, dil, format, uzmanlık alanı ve teslimat süresi açısından tüm çeviri ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek konumdayız.

Nihai çevirinin kalitesi, çevrilen belgelerin yayınlanacağı ülkede yaşayan ve ana dilini konuşan çevirmenlerimiz tarafından sağlanmakta ve çevirinin hedef ülke için doğru, çekici ve tutarlı olması garanti edilmektedir.

Anında fiyat teklifi alın.

Belgelerinizi hızlı bir şekilde çevirmenin kolay yolu.

Birkaç tıklamada çevrimiçi satın alın.

Anında fiyat teklifi